Przejdź do głównej zawartości

Wymowa w języku angielskim - parodia na YT?

Jest wiele opracowań drukowanych i w sieci - na przykład na tej stronie - mających za zadanie rozprawienie się z różnicami w wymowie między Britonami a resztą świata, rozróżniając Amerykanów czy Kanadyjczyków, o Antypodach nie wspominając.

Niezastąpionym miejscem do wysłuchania jest sieć, gdzie wypowiadają się native speakerzy. Połączenie najnowocześniejszych multimediów z dostępem do ludzi z całego świata. to jest rewelacja. A zwłaszcza wiele można sobie obiecywać po Youtubie.

Wymowa angielska na jutjubie


Jednak ,słuchając kanału Rachels English , miałem wrażenie że to jest parodia. Każde słowo było uważnie wypowiedziane dwa razy - w wersji brytyjskiej i amerykańskiej. Nie było prawie różnicy. Słuchałem parę razy, bez efektu. Czyżby Rachel wynalazła idealny angielski :) ?


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

O tłumaczeniach na wesoło

Przeglądając blogi biur tłumaczeń chciałbym dziś położyć akcent na aspekt humorystyczny wpisów czy stron blogowych. Tutaj z przykrością stwierdzam ,że zapisane słowo blog słownik wbudowany w pakiet biurowy Microsoft wciąż  na nowo podkreśla jako błędne. Czy nie powinien się on sam aktualizować, nadążając za zmianami w żywym języku (mówionym)? Ale nie miało być na poważnie, dziś na tablicy tematem „humorystyka” a nie przykładowo aspekty tłumaczenia przysięgłego albo tłumaczenie angielskiego w Mosinie.

Czy dojdzie do anulowania Brexitu?

Pisaliśmy o Brexicie, lecz najnowsze wiadomości są niepomyślne dla jego zwolenników. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w ramach Zjednoczonego Królestwa istnieje opozycja i to silna wobec wyjścia z Unii Europejskiej.

Zjawi się maj klej zbierzesz mi - żart Cezika

Występ Polaka w brytyjskim Mam Talent! Niesamowite! Cezik zmanipulował nami lepiej niż nasz rząd! A przy tym , jest to naprawdę świetne i śmieszne. Na blogu: Tłumaczenia Szczecin  - zobacz wideo, które artysta z Gliwic  przygotował wspólnie z Klejnutami.
Takiego ubawu na takim poziomie artystycznym i montażowym dawno nie widziano. Brawo Cezik!  Go Gliwice, go!
Polak podbił serca Angielek piosenką o kleju i diamentowych sztangach Tekst jest niezłą próbką tego, co chciał nam zapewne powiedzieć jego autor o miałkości i denności współczesnych tekstów piosenek, pisanych przez pieśniarzy pop z pierwszych miejsc list przebojów.
Pod względem językowym piosenkarz pokazał nam swój pazur jako tłumacz angielskiego, był to przekład nieco dowolny angielskiej wersji piosenki  :)