Kursy językowe czy e-learning

Temat e-learningu stał się obowiązującym tematem w wielu szkołach językowych i modnym tematem wielu pogadanek edukacyjnych. Firmy wymagają posiadania w ofercie edukacyjnej przez Szkoły Językowe, te naciskają na tworzenie i udostępnianie e-learningu przez autorów. Co powoduje taki trend w kursach językowych? Jak wygląda przeprowadzanie kursów tą metodą? Czym się różni blended-learning od e-learningu?


W serii artykułów będziemy pisać o trendach w nauczaniu języków obcych, jednocześnie zachęcamy do wspólnego blogowania - wyrażania opinii. Czy e-learning zastąpi klasyczne kursy językowe?

kursy językowe nie tylko e-learning

Elearning w Poznaniu a kursy językowe dla firm

Najpopularniejszy system e-learmingu to chyba obecnie Moodle. Wykorzystują go zarówno korporacje i firmy tworzące treści edukacyjne, pojedyncze lekcie, kursy i bloki - od quizów do kompletne szkolenia. Stosują go także duże szkoły publiczne i uczelnie wyższe. WArto zajrzeć na stronę organizacji zajmującej się przygotowaniem, instalacją, aktualizowaniem i programowaniem systemu LMS Moodle 

Co znaczy LMS?

LMS to skrót od angielskiego sformułowania, Learning Management System, oznaczającego System zarządzania treścią do nauki, bo tak należałoby to przetłumaczyć. Analogicznie do CMS, Content Management System, systemu zarządzania treścią (takiego jak Wordpress czy Drupal). Tutaj też wyznaczono role, od administratora, zarządzającego całym systemtm i wszystkimi użytkownikami (użytkownika root), poprzez Edytorów, Nauczycieli po Kursantów (uczniów) ,gdzie każdy przynależy do jakiejś klasy. Mamy w ten sposób strukturę - cyfrową - odwzorowującą strukturę szkolną czy kursów i szkoleń w ośrodkach dydaktycznych. 

Strona Moodle, najpopularniejszego oprogramowania do dydaktyki on-line, a przy tym ! darmowego! Moodle.org
   
Przykładowy portal e-learningowy do nauki języka angielskiego znaleźć można w linku- w przygotowaniu, portal przeniesiony.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dziś jest 4 lipca. Dzień Niepodległości.

10 trudności w języku polskim

Dzień czytelnictwa