Przejdź do głównej zawartości

Czy w przetargach oferujemy kursy językowe?


Przetargi organizowane są na towary i usługi, a także na obiekty (na przykład nieruchomości gruntowe). Mogą brać w nich udział firmy zagraniczne. Czy firma może startować gdy temat dotyczy kursów np angielskiego? Szkoły językowe nieraz padają po uczestnictwie w takich wyścigach cenowych.

Jednak jest druga strona medalu.
 Ogłoszenia muszą być dostępne w różnych językach, dlatego potrzebne są kursy językowe poznań, aby można było skorzystać najpierw ze szkoleń. Ogłasza się w miejscu dostępnym w siedzibie instytucji, w pismach urzędowych a także na stronie internetowej. Instytucja, która rozpisuje przetarg ma prawo do wyboru najbardziej korzystnej oferty. Jeżeli jest to przetarg nieograniczony wszyscy zainteresowani mogą złożyć oferty i wziąć udział. Natomiast w przetargu ograniczonym oferty mogą złożyć tylko zaproszeni oferenci. Ogłoszenia o przetargach można znaleźć również w czasopismach o zasięgu międzynarodowym, dlatego ważna jest znajomość języków obcych i taką możliwość dają kursy językowe poznań. Przystępujący do przetargu zobowiązani są do wpłaty wadium. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie, że w przypadku wygranej oferent nie wycofa się, w przeciwnym razie kwota wadium przepada. Wygrywa ten, kto przedstawił najkorzystniejszą ofertę i z nim zawierana jest umowa


Ciekawy wpis w temacie kursy jezykowe (link)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

O tłumaczeniach na wesoło

Przeglądając blogi biur tłumaczeń chciałbym dziś położyć akcent na aspekt humorystyczny wpisów czy stron blogowych. Tutaj z przykrością stwierdzam ,że zapisane słowo blog słownik wbudowany w pakiet biurowy Microsoft wciąż  na nowo podkreśla jako błędne. Czy nie powinien się on sam aktualizować, nadążając za zmianami w żywym języku (mówionym)? Ale nie miało być na poważnie, dziś na tablicy tematem „humorystyka” a nie przykładowo aspekty tłumaczenia przysięgłego albo tłumaczenie angielskiego w Mosinie.

Czy dojdzie do anulowania Brexitu?

Pisaliśmy o Brexicie, lecz najnowsze wiadomości są niepomyślne dla jego zwolenników. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w ramach Zjednoczonego Królestwa istnieje opozycja i to silna wobec wyjścia z Unii Europejskiej.

Zjawi się maj klej zbierzesz mi - żart Cezika

Występ Polaka w brytyjskim Mam Talent! Niesamowite! Cezik zmanipulował nami lepiej niż nasz rząd! A przy tym , jest to naprawdę świetne i śmieszne. Na blogu: Tłumaczenia Szczecin  - zobacz wideo, które artysta z Gliwic  przygotował wspólnie z Klejnutami.
Takiego ubawu na takim poziomie artystycznym i montażowym dawno nie widziano. Brawo Cezik!  Go Gliwice, go!
Polak podbił serca Angielek piosenką o kleju i diamentowych sztangach Tekst jest niezłą próbką tego, co chciał nam zapewne powiedzieć jego autor o miałkości i denności współczesnych tekstów piosenek, pisanych przez pieśniarzy pop z pierwszych miejsc list przebojów.
Pod względem językowym piosenkarz pokazał nam swój pazur jako tłumacz angielskiego, był to przekład nieco dowolny angielskiej wersji piosenki  :)